SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Shaker 5475189
nr 547 5189
Shaker
nysilver, Hallberg, 30-tal, höjd: 20, Monogram
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 oktober 2008
kl 17:52:52
20/10 16:39:45
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.